Powiatowy konkurs czytelniczy

To było nasze 5 minut! Sukces w Powiatowym Konkursie Czytelniczym!
21 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym ph. „Booktalking, czyli pięć minut o książce”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu Filię w Stalowej Woli oraz Zespół Szkół nr 3 w Stalowej Woli.
Zadaniem konkursowym było krótko, ale ciekawie zareklamować ulubioną, godną polecenia książkę. Booktalking  – w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego „książkomówienie” – nazywany jest także „gawędami o książkach” – nie polega na streszczeniu, ale jest krótką prezentacją, którą można porównać z blokiem reklamówek telewizyjnych lub radiowych.
Kamila Łukaszewska postanowiła zachęcić komisję oraz widzów do sięgnięcia po „Poczwarkę” Doroty Terakowskiej. Podjęła się trudnego, wręcz karkołomnego zadania, gdyż jest to pozycja poruszająca bardzo trudny temat dzieci z zespołem downa. Poradziła sobie jednak znakomicie – mówiła  lekko, swobodnie i  emocjonalnie, tak skutecznie przykuła uwagę wszystkich, że  w rezultacie wywalczyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Z kolei Bartłomiej Muda  w zaskakujący sposób zaprezentował „Potop” Henryka Sienkiewicza.  Jego występ, utrzymany w konwencji  znanego programu Bogusława Wołoszańskiego, skupił się wokół militarnych wątków powieści historycznej.  Pomysł spodobał się jury i Bartek wywalczył III miejsce. Gratulujemy sukcesów!

{{WidgetGallery=14}}