Technik rachunkowości

1. Technik rachunkowości to zawód dający ogromne i szerokie możliwości i otwierający drzwi do przyszłej kariery zawodowej. Przygotujemy Cię zarówno do podjęcia ciekawej pracy, jak i kontynuowania nauki na kierunkach: ekonomia, zarządzanie i marketing, ekonomika menadżerska, finanse i bankowość, rachunkowość, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi. U nas nauczysz się jak założyć i prowadzić własną firmę.    

 

2. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia: EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych EKA.07. Prowadzenie rachunkowości

 

3. Sylwetka absolwenta Technik rachunkowości zajmuje się głównie wykonywaniem rozliczeń, bilansów i raportów finansowych zgonie z literą prawa podatkowego. Dokonuje rozliczeń z instytucjami finansowymi, dba o obieg dokumentów finansowych, faktur i rachunków oraz ewidencjonuje je. Po ukończeniu tego kierunku będziesz miał wiedzę, która pomoże Ci nie tylko w zdobyciu stabilnego zatrudnienia, ale też w prowadzeniu własnej działalności i zarządzaniu kosztami w życiu prywatnym.

 

4. Technik rachunkowości znajdzie zatrudnienie w: Technik rachunkowości potrzebny jest w każdej firmie i z pewnością znajdzie zatrudnienie w działach finansowo – księgowych firm, urzędach skarbowych i innych instytucjach finansowych, bankach czy towarzystwach ubezpieczeniowych. Ponadto, Polska jest obecnie jednym z największych centrów outsourcingowych usług rachunkowych w Europie, zatem specjalistom w tej dziedzinie nie grozi utrata pracy. Na zajęciach zdobędziesz wiedzę o sprawozdawczości i analizie finansowej, zasadach prowadzenia biura rachunkowego i podatkowego. Zgłębisz podstawy przedsiębiorczości i działalności gospodarczej w branży ekonomicznej, poznasz zasady naliczania podatków, wynagrodzeń i przeprowadzania inwentaryzacji.   Zajęcia z języka obcego w rachunkowości umożliwią Ci pracę w międzynarodowym środowisku.

 

5. Baza dydaktyczna.   Uczniowie Technikum Rachunkowości będą się uczyć w bardzo dobrze wyposażonej pracowni rachunkowości i pracowniach informatycznych. Pracownia symulacyjna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt ekonomiczny oraz profesjonalne programy finansowo księgowe umożliwiające rozwijanie umiejętności zbliżony do naturalnych warunków pracy. Ponadto umiejętności zawodowe doskonalone są na krajowych oraz zagranicznych praktykach zawodowych.