Podwójnie triumfujemy na Podkarpaciu!

Podwójnie triumfujemy na Podkarpaciu!

Podwójnie triumfujemy na Podkarpaciu!

Mamy powody do wielkiej dumy- uczniowie technikum ekonomicznego zwyciężyli w prestiżowym Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce”. Ich triumf jest podwójny, bo zwyciężyli drużynowo oraz indywidualnie. Wspaniały team stworzyli Dawid Korzystka, Wiktoria Kobylarz( klasa 4 teh) oraz Julia Mączka ( klasa 5tpe). Uczniowie najpierw zwyciężyli w szkole (wyłonienie trzyosobowych drużyn), a potem zmagali się w dwuetapowym turnieju z 11. drużynami z całego Podkarpacia. Zarówno uczniowie jak i ich opiekunka pani mgr Marzena Garbacz zgodnie przyznają, że tajemnica ich sukcesu to rzetelna wiedza na temat finansów, podatków i elementów rachunkowości oraz… umiejętność pracy zespołowej. Drużyna bowiem musiała zgodnie współpracować, aby w oparciu o podane dokumenty wprowadzić do książki przychodów i rozchodów potrzebne dane- rozliczyć podatek VAT, podatek dochodowy, ustalić należne składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, sporządzić deklaracje rozliczeniowe ZUS DRA.

Konkursowi co roku patronuje Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki oraz Narodowy Bank Polski- jednocześnie są to fundatorzy cennych nagród. Uczniowie otrzymali vouchery na 120 godzinne kursy z zakresu kadr i płac, laureat I miejsca otrzymał tablet, a szkoła voucher o wartości 1300 złotych. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Warto podkreślić, że podwójne zwycięstwo naszych uczniów to potwierdzenie pozycji szkoły wśród najlepszych techników Podkarpacia, bowiem co roku ekonomik utrzymuje się w ścisłej czołówce tego ważnego dla regionu turnieju. Ogromnie się cieszymy! Drużynie i pani Marzenie Garbacz- gratulujemy wielkiego sukcesu!