Konkurs matematyczny

Udział uczniów w konkursie matematycznym
3 marca 2017r  odbył się w naszej szkole szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1TEH, 2 TEH i 3TEA.
Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.
Konkurs przeprowadzany jest w wielu krajach europejskich. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 4000 szkół..
Celem konkursu jest odkrywanie matematycznych talentów, rozwijanie pasji i upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.
Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli naszym uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.
Życzymy  wszystkim zakwalifikowania się do kolejnego etapu.