Język + Zawód = Przyszłość

Dnia 23.11.2023r. odbył się XI Regionalny Konkurs z języka obcego pt. Język + Zawód = Przyszłość.

Konkurs ten miał miejsce w Zespole Szkół Nr 1 w Tarnobrzegu i zorganizowany został pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Uczniowie z okolicznych szkół technikum zmierzyli się z częścią pisemną konkursu i prezentacją multimedialną o tematyce turystycznej. W części pierwszej uczniowie mieli wykonać zadania na podstawie tekstu pisanego w języku angielskim lub niemieckim. W drugiej części konkursu poszczególni uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne w języku obcym na temat: „Którą wyspę chciałbyś zwiedzić i dlaczego?”

Z języka angielskiego naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Maja Jugo z kl. ITF (nauczyciel: Anna Kochanowska) i Kamila Krajewska z kl. IV Tżt (nauczyciel: Dorota Stańkowska). Natomiast z języka niemieckiego  udział wzięła Oliwia Grudzińska z kl. IV TF (nauczyciel: Wioletta Zeliaś).

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła nasza uczennica – Kamila Krajewska z kl. IV Tżt.

Gratulujemy sukcesu!