Fototechnicy w lubelskim muzeum

Fototechnicy w pracowni fotograficznej Lubelskiego Muzeum.
W piątek 17 lutego fototechnicy z klas 1Tft, 2Tf i 3Thf odbyli wycieczkę przedmiotową do Lublina. Celem podróży była lekcja muzealna w pracowni fotograficznej Lubelskiego Muzeum. Temat wykładu dotyczył digitalizacji dzieł sztuki. Digitalizacja to zgodnie z definicją pozyskanie cyfrowego wiernego odwzorowania obiektu, czyli nic innego jak fotografowanie dzieł. Jest to rodzaj fotografii dokumentalnej, a więc cyfrowa kopia ma wiernie odwzorować swój pierwowzór – zachować  kształt, kolorystkę i inne detale. Uczniowie zapoznali się z zasadami i prawami rządzącymi w tego rodzaju fotografii. Mieli możliwość zaobserwować techniki fotografowania różnych dzieł sztuki – obrazów, ceramiki, monet, a także spróbować wykonać taką fotografię samodzielnie.
Oprócz technik fotograficznych poznaliśmy również sposoby obróbki cyfrowej takich obrazów. Mogliśmy obejrzeć oraz wypróbować sprzęt używany w pracowni. Dziękujemy Pani Emilii oraz Panu Piotrowi za serdeczne przyjęcie oraz cenne uwagi, które na pewno wykorzystamy podczas naszych lekcji dotyczących fotografii produktowej.
Lekcja zakończyła się zwiedzaniem ekspozycji muzealnych a sama wycieczka plenerem fotograficznym na Starym Mieście. Mimo, że pod koniec dnia aura spłatała nam małego figla, wyjazd do Lublina wzbogacił nas o kolejną porcję wiedzy fotograficznej oraz oczywiście o kolejne fotografie do naszych port folio.
Zapraszamy na relację fotograficzną.

{{WidgetGallery=11}}