Ekonomiści na 100%

EKONOMIŚCI   NA 100 %

Znamy już wyniki egzaminów potwierdzających umiejętności zawodowe naszych uczniów.

EKONOMIŚCI  nie zawiedli !!!

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli uczniowie Technikum Ekonomicznego po raz kolejny udowodnili, że są doskonale przygotowani do wykonywania zawodu.
Wszyscy  zdali rewelacyjnie!  Aż 15 uczniów spośród 20 piszących  część praktyczną napisało na 100 % a pozostali zdali na ponad 90%.  Część teoretyczna wypadła nie gorzej , gdyż przeciętny rezultat to 80%.
Należy nadmienić , że stopień wymagalności jest  wyższy  niż egzaminu maturalnego i wynosi 50% dla części pisemnej i aż 75%  dla części praktycznej.
Na egzaminie uczniowie muszą wykazać się umiejętnościami organizowania działalności gospodarczej i obliczania podatków, prowadzenia spraw kadrowo-płacowych, sporządzania planów, analiz i sprawozdań, dokumentowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych, prowadzenia i rozliczania inwentaryzacji, sporządzania sprawozdania finansowego i przeprowadzania analizy finansowej. Nauka odbywa się w nowoczesnych pracowniach przy wykorzystaniu profesjonalnych komputerowych programów księgowych.
Absolwent Technikum Ekonomicznego ZSP Nr 3 w Stalowej Woli jest bardzo dobrze przygotowany do pracy w wyuczonym zawodzie.
Cieszymy z tak dobrych wyników a naszym ekonomistkom i ekonomistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

{{WidgetGallery=27}}