Ekonomik uczestniczył w prezentacji pomnika Króla Jana III Sobieskiego

Ekonomik uczestniczył w prezentacji pomnika Króla Jana III Sobieskiego

Ekonomik uczestniczył w prezentacji pomnika Króla Jana III Sobieskiego

18 lipca przed Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbyła się uroczystość prezentacji pomnika Jana III Sobieskiego, patrona naszej szkoły. Wydarzenie, które uświetniły występy Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, przypomniało nie tylko czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale także związki Rozwadowa z królem Janem Sobieskim, który pozwolił na powstanie tego miasta, a  bracia kapucyni obecni w Rozwadowie od połowy XVIII wieku, wspominają Sobieskiego jako władcę, który sprowadził ich zakon do Polski.     

Mimo wakacji, przedstawiciele społeczności naszego ekonomika także uczestniczyli w tej uroczystości, a nasi uczniowie,  stojąc w poczcie sztandarowym, godnie podkreślili przynależność do szkoły, której patronem jest zwycięzca spod Wiednia.