Venimus, vidimus, Deus vicit - Przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężył Bóg, czyli Dzień Patrona w rozwadowskim Ekonomiku

12 września społeczność Ekonomika zgromadziła się pod pomnikiem swojego patrona- króla Jana III Sobieskiego. Spotkanie w  341 rocznicę zwycięstwa nad Turkami rozpoczął uroczysty przemarsz, który otworzyli… 17-wieczni Sarmaci (w ich role wcielili się nauczyciele i uczniowie), za którymi dzielnie przemaszerowali zaproszeni goście – dzieci z rozwadowskiego przedszkola. Wraz  ze swoimi opiekunkami uczestniczyły w wydarzeniu, które zawsze łączy mieszkańców Rozwadowa. Przygotowane przez uczniów szkoły kalendarium odsieczy wiedeńskiej kończyło się zachętą do refleksji (Czy i  dzisiaj  słowa króla: Walczymy za naszą ojczyznę i za chrześcijaństwo. Walczymy nie dla cesarza, lecz dla Boga! – są ważne?), a kwiaty złożone pod pomnikiem były wyrazem wdzięczności i hołdu dla władcy, który okazał się mężem stanu w kluczowym momencie dziejów Europy.