XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

5 kwietnia odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach do którego zakwalifikowała się nasza ekonomistka Madzia Matysek z klasy 4TEH. Organizatorami konkursu były: Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów. Dwuetapowy konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W I etapie konkursu udział wzięło ponad 1000 uczniów, do finału zakwalifikowało się 85 uczestników. Po bardzo wyrównanej rywalizacji: test wielokrotnego wyboru oraz część ustna, Madzia znalazła się wśród 20 najlepszych w Polsce. Wykazała się szczegółową wiedzą z zakresu podatków i opłat obowiązujących w Polsce, a w szczególności z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, z podatku VAT oraz Ordynacji Podatkowej jak również z Ustawy o doradztwie podatkowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!