Biblioteka szkolna – jesteśmy z Wami!    

      Bibliotekarze w obecnej sytuacji skupiają się przede wszystkim na wspieraniu czytelnictwa w domach, proponowaniu zajęć dodatkowych związanych z książką, analizą tekstów kultury, propagowaniem wartościowych materiałów audiowizualnych, które można wykorzystać do powtórek, poszerzania wiedzy i zwyczajnie – szukając rozrywki. Umieszczamy na facebooku biblioteki serię postów z recenzjami książek, ciekawostkami lub z poleceniami interesujących tytułów, wycieczkami do wirtualnych muzeów, ciekawych miejsc… Nie chcemy dodawać Wam obowiązków, dlatego wszelkie działania traktujcie jako propozycje, a nie treści do obowiązkowego zapoznania się. Na czas zamknięcia szkół jednym z zadań biblioteki stało się wskazanie uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki, szczególnie lektury. Dlatego zbieramy na bieżąco biblioteki cyfrowe i inne źródła darmowych ebooków, publikujemy te informacje, aby dotarły do jak największej liczby osób. Aktualizujemy na bieżąco dane na facebooku Biblioteka Ekonomik – więc zapraszamy Was do zaglądania na stronę…  

      Przypominamy najpopularniejsze biblioteki cyfrowe:

WolneLektury.pl Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.  

Aby ułatwić Wam dostęp do różnych źródeł, przedstawiamy oferty firm, np.: Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

iCzytam.pl Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat, 6-9 lat i ponad 9 lat.

Publio – darmowe ebooki Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Polskie Radio Dzieciom Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.  

      Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom dużo zdrowia, spokoju ducha! Kontaktujcie się z nami, tak jak do tej pory – pisząc wiadomości w dzienniku elektronicznym lub na messengerze biblioteki.